четвер, 29 березня 2018 р.

28 березня Знову їдемо на лінію розмежування до хлопців-захисників

28 березня 2018 року активісти ГО "Волонтерський центр Запоріжжя" відвідали з гуманітарною місією підрозділи, що несуть службу на лінії розмежування

Далі розповідає Любов Леонова...

Ми вчора були в поїздці, з допомогою для бійців, які стоять на нульовці. 
Ранок розпочався з дощу. Загрузили свої скарби в бусик і в дорогу. Коротка зупинка на закупівлю яєць, буряків і спецій в супермаркеті, бо вчора, на оптовому ринку, з Олексієм, не все змогли закупити.


На трасі купили свіжої свинини, нехай хлопці посмакують.


На блокпостах, до нас привітне і добре ставлення, тільки на одному, поліцейському, до нас прискіпливо поставився представник патрульної поліції. 
На блок постах пригощали бійців піцою від Олексія, чаєм, лимонами і кавою. 
На останньому, там де нас виїжджають зустрічати, перетнулися з бійцями, Іваном, Вадимом, Лесею і Стасом, вони їхали в справах підрозділу. Звичайно, ми все ж таки поспілкувалися. Як же їх не обійняти, таких рідних? Я так раділа і хвилювалася, що не зрозуміла, переді мною Балу! І попросила його покликати, коли ми прибули на місце...

Розвантажилися, овочі - в підвал, радіостанції - командиру, продукти - в кухню, теплі речі, ліки - до старшини. Бійці, всім просили передати подяку за допомогу. Спасибі за домашню випічку господиням, Вероніці Калінбет, Каті Волкановій, Аллі Принь, Ользі Булатній, Тані Агаджановій, за піци і булки "Домовій кухні" Олексія Гребенюка. Порадувала ковбаска від Олі, сало від Оксани Гуріної, Алли, Володимира Коляки. Звичайно, кава від Світлани Камис і Ніни Кіріченко, завжди свято! 
Вручила жилети - обереги бійцям від Світлани Камис. Вам, Свєта, окрема подяка. Ви своїм теплом і вплетеними молитвами багатьох захисників зігріли.

А далі, ми пішли на екскурсію і навіть, дощ, що лив, як з відра, нам не завадив.
Підійшли до пам'ятника, що встановлений на місці загибелі бойової групи. Постояли. Навкруги - воронки, понівечені будівлі, горілі дерева. А потім, пішли в школу, вірніше того, що від неї лишилося. В шкільних класах, понівечені меблі, пробита стеля, в де-яких, все вигоріло і тільки залишилися залізні деталі. Ось тут була шкільна бібліотека, купи книг, перевернуті стелажі і полиці, бите скло. А далі, пряме влучення і відсутні міжповерхові перекриття. А колись, тут лунали дитячі голоси, дзвенів шкільний дзвінок на урок чи перерву і сміх. Тепер, тільки біль, руїни і тиша, яку постійно порушують вибухи.

Далі, йдемо в "клуб". Ми, навіть постояли на сцені, от тільки рампи і софіти від вибухів, майже, на підлозі, ще висять постріляні куліси з бархату. Від глядацької зали, вціліли настінні світильники. 
Пройшли до костюмерної. На вішалці висять дитячі костюми, на підлозі, дитячі черевички. Ми зняли це на відео, ви можете його переглянути на моїй блогерській сторінці. 
Зайшли в гості до хлопців, які живуть прямо на нулі. Тепло, от тільки капає зі стелі. Питаю дозволу сфотографувати приміщення, що б показати вам солдатський побут. Бронежилети, автомат, каска - звична картина. Колись, мене це лякало, зараз, звикла. Поки пили чай, трохи підсушили свої куртки. Дякую Оленці за дутіки, бо інакше, я перетворилася б на болотяного. А так, впевнено місила багнюку і не обминала калюжі. От би сюди тих, що волають як потерпілі, що гумове взуття не потрібне, "у них є берці".
На зворотній дорозі знаходимо "подарунки" від русской весны, що прилетіли і не вибухнули. Тут будуть працювати вибухотехніки. Але сфотографувати можна. Як факт, який не можна спростувати -"вифсьоврьоті", нехай буде, для історії.

Друзі, а тепер, я почну дякувати кожному з вас, хто долучився до допомоги в цю поїздку:
Білик Наталя, Кутєпова Юлія, Коломоєць Лариса, Воєнчук Валя, Андерсен Ольга, Погорєлова Валентина, Кірій Олександра, Репій Володимир, Савченко В.Г. і родина Полухіних - Шестакових, Писанко Ольга, Северинова Ірина, Брікова Євгенія, Камис Світлана, Калінбет Аліна і Вероніка, Рубінович Валерій, Берестова Ірина, Дев'ятко Зоя, Гузієватая Юлія, Носік Олександра, Душейко Влада, Кравченко Галина, Жирний Сергій, Куркова Олена, Клименко Алла, Прус Світлана, Усеінова Ольга, Одріховська Алла, Нєвєрова - Банц Оксана, Несторович Любов, Назаренко Ольга, Каленюк Людмила, Сиваш Олена, Бабіченко Володимир, Коляка володимир, Гуріна Оксана, Волканова Катерина, Булатня Ольга, Агаджанова Тетяна, Принь Алла і її колеги, Мігуля Микола і Калина Оксана з учнями школи №100, б\ф "Агапе Україна" і Євгенію Дем'яненку та Дмитру Ткаченку, Кіріченко Ніні.
З особливим теплом хочу звернутися до Олександра Шевєльова і Олексія Гребенюка, дякую вам, мої колеги - волонтери! Поїздки в вашій компанії, завжди цікаві, дружні і людяні.
Мої друзі - найкращі!
Хто бажає допомогти нашим захисникам в боротьбі з окупантами і має можливість, скористайтеся Новою Поштою. Адреса: м. Запоріжжя. Склад №9. Леонова Любов. (Порада, тільки в крайньому випадку. Ціни дикі!) 
Можете передати "Порталом". № маршрутки, зупинки і розклад, уточнюйте по телефону.
Для гривні, картка Приватбанку 5168 7556 0143 1360 Леонова Любов Олександрівна. 
Для друзів за кордоном, Liubov Leonova Zaporozhye. Western Union і Money Gram Ukraine. 
Поштове відділення ІНТАЙМ №45
Укр Пошта (адресу дам в особистому листуванні)
Мої телефони 096 300 65 02, 050 850 55 42. Я на зв'язку цілодобово, окрім того часу, коли я в поїздці в зону війни.Там не завжди буває зв'язок. Миру нам всім. З повагою, ваш волонтер.

Прес-служба ГО "Волонтерський центр Запоріжжя"

Немає коментарів:

Дописати коментар